Ogród

4 pożyteczne owady, które pomogą Ci zadbać o Twój ogród

Owady zwykle nie kojarzą nam się dobrze. W szczególności ćmy bądź inne latające stworzenia, które często dostają się do naszego domu. Jednak wbrew pozorom mają one bardzo wiele zalet, których zwykle nie jesteśmy świadomi. Warto uzupełnić swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej w tym temacie.

Jak stworzyć ogród przyjazny dla motyli?

Motyle to hipnotyzujące stworzenia, występujące w dziesiątkach gatunków. Kolorowe, o różnych wielkościach, są prawdziwą ucztą dla oczu. Ogrody, które przyciągają motyle, muszą spełniać kilka warunków. Liczba naturalnych siedlisk motyli z roku na rok się zmniejsza. Tym bardziej istotne jest to, aby w swoim ogrodzie stworzyć im warunki przyjazne do rozwoju. Przekonaj się, jak stworzyć ogród przyjazny dla motyli.

Praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jak pozbyć się mrówek z ogrodu

Mrówki lgną w kierunku pozostawionych resztek pokarmu czy kryształków cukru rozsypanego na blacie kuchennego stołu. Źle reagują na obecność pokrojonego ogórka, dlatego też szybko wynoszą się z miejsca, gdzie leży warzywo. O ile w kuchni stosunkowo łatwo poradzić sobie z uciążliwym szkodnikiem, w ogrodzie trzeba się trochę napracować, by pozbyć się mrówek raz na zawsze. Oto sprawdzone patenty na te ogrodowe owady.

Azalia - idealna roślina do domu i ogrodu

Azalie należą do rodziny rododendronów. Przywędrowały do Europy w XIX wieku i początkowo były uprawiane jedynie w ogrodach. Z biegiem czasu ogrodnicy stworzyli ich odmiany doniczkowe, dzięki czemu obecnie możemy cieszyć się ich urokiem także w mieszkaniu.

Jak w 5 krokach odnowić stare, drewniane ogrodzenie?

Deski są jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów budowlanych. Można je wykorzystywać do produkcji różnego rodzaju konstrukcji ogrodowych, jak altany , wiaty lub ogrodzenia. Niestety, wystawione przez cały rok na działanie czynników atmosferycznych, już po kilku latach mogą wymagać renowacji.

Kalendarz jesiennych prac w ogrodzie

Jesienią ogrodnik ma sporo pracy. Czekają na niego nie tylko podstawowe prace porządkowe, ale również inne zajęcia, które sprawiają, że ogród zachwyca wiosną następnego roku. Warto poznać kilka wskazówek, jak pielęgnować jesienią trawnik, byliny, kwiaty oraz drzewa owocowe.