Ogród

Jacuzzi ogrodowe całoroczne ze słoną wodą - czy to dobry pomysł?

Jeśli masz w planach jacuzzi ogrodowe całoroczne, a za Tobą już pierwsze poszukiwania, wiesz zapewne, że poszczególne modele różnią się m.in. liczbą dysz, kształtem i typem siedzisk, wyglądem i jakością osprzętu. Ale istnieje jeszcze jeden wyróżnik – innowacyjne udogodnienie, które zmienia właściwości wody i sprawia, że wystarczy ją wymienić tylko raz na rok. Jest to kanadyjski system słonej wody Gecko in.clear, od niedawna dostępny również w Polsce, a dokładniej w ofercie szwedzkich jacuzzi SVENSKA. Dzięki temu, że system jest opcjonalny, może je mieć każde jacuzzi zewnętrzne całoroczne SVENSKA – zarówno kompaktowe modele dla rodziny, jak i duże jacuzzi na spotkania w szerszym gronie. Pytanie brzmi: czym różni się jacuzzi ogrodowe całoroczne z systemem słonej wody od klasycznego rozwiązania, gdzie do dezynfekcji używa się chloru lub ozonu?

Altana ogrodowa - co warto wiedzieć przed zakupem

Równo przycięty trawnik przed domem, a może ogród pełen różnorodnych kwiatów, w którym można zatopić się z filiżanką aromatycznej herbaty w letnie popołudnie? Wybór nie jest prosty, każda z opcji wymaga pewnego zaangażowania i nakładu pracy w pielęgnację. Ogród można urozmaicić na wiele sposobów. Jednym z nich jest altana ogrodowa.

W jaki sposób uprawiać i pielęgnować hortensję?

Hortensje są kwiatami wyjątkowo ozdobnymi, które wyglądają pięknie nie tylko w ogrodzie, ale i w wazonie. Warto więc poznać zasady ich prawidłowej uprawy, by zachwycały nie tylko na zdjęciach w kolorowych magazynach ogrodniczych, ale również tam, gdzie je posadzimy.

Użytkowanie balii ogrodowej – obalamy MITY

O funkcjonalności drewnianej balii ogrodowej krąż wiele mitów. Na szczęście dzięki nowoczesnej fińskiej technologii możemy je śmiało obalić.

Juka ogrodowa - jak sprawić, by wyglądała zachwycająco

Ta roślina coraz częściej zdobi nasze ogrody. Trudno wszak się temu dziwić. Jej piękne kwiatostany wspaniale pachną, wprawiając nas w znakomity nastrój. Należy jednak pamiętać o tym, by tę wyjątkową roślinę odpowiednio pielęgnować. Tylko wtedy będzie prezentowała się naprawdę doskonale. Nie wiesz, jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj zatem nasze sprawdzone porady!

5 niedrogich roślin do ogrodu, które przetrwają każdą trudność

Niemal wszyscy uwielbiają kwiaty, choć nie wszyscy mają do nich rękę – dlatego też wiele osób poszukuje roślin wytrzymałych, które poradzą sobie w każdych warunkach i które nie przysporzą niedoświadczonym zbyt wielkich kłopotów. Najlepiej jeszcze, żeby nie były zbyt drogie – aby w razie jeśli coś się nie uda, nie być bardzo stratnym. Jakie rośliny do ogrodu najlepiej wybrać?