Porady

Oświetlenie w kuchni powinno się składać z dwóch części.

Oświetlenie w kuchni powinno się składać z dwóch części. Oświetlenie nad stołem. W części jadalnej kuchni potrzebne jest oświetlenie nie męczące oczu. Lampa nad stołem powinna mieć przytulne światło aby tworzyć odpowiednią atmosferę a zarazem oświetlać cały stół. Klosz lampy powinien mieć kształt który nie będzie oślepiać osób siedzących przy stole. Oświetlenie nad blatem powinno być dosyć jasne aby blat roboczy był dobrze oświetlony. Jedynie w przypadku gdy blat jest biały lub prawie biały światło maksymalnie powinno świecić z mocą 200 lm. Nie będziemy wtedy oślepiani światłem odbitym. Najbardziej popularnym sposobem oświetlenia blatu roboczego jest listwa ledowa. Która oprócz doskonałego światła ładnie podkreśla eleganckie mebli.   Oświetlenie ozdobne obecnie coraz częściej stosowane w kuchni służy do ozdoby i podkreślenia poszczególnych elementów wystroju niż do udogodnienia pracy. Listwy ledowe można zamontować: dolnych szafkach zaraz nad cokołem. Oświetlają one wtedy podłogę w wypuszczonej części blatu. Oświetlają one dolne szafki lub otwarte szuflady w górnym cokole oświetlenie pada na sufit

Eklektyzm, czyli tradycja i nowoczesność w Twoim domu

Cechą charakterystyczną stylu eklektycznego jest łączenie ze sobą wielu różnych stylów pochodzących z zupełnie innych epok. Okazuje się, że nierzadko połączenia pozornie niepasujących do siebie elementów dają nad wyraz piękny efekt i sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe, przyjazne i pełne oryginalnego uroku. Warto więc wiedzieć, jak bawić się eklektyzmem, by nie przekroczyć cienkiej granicy między stylowością a kiczem.

Eklektyzm - sposób na oryginalne wnętrze czy kicz. Jak urządzić wnętrze w stylu eklektycznym?

Eklektyzm to styl, który zakłada łączenie ze sobą pozornie niepasujących do siebie elementów, np. mebli z kilku epok. Wszystko może zatem wydawać się niespójne, nieharmonijne i wręcz kiczowate. Tak jednak być nie musi – eklektyzm jest bowiem zabawą, która może dać świetny efekt.

Shabby chic, czyli romantyzm, rustykalizm i kobiecość

Shabby chic to nic innego jak styl, łączący w sobie elementy romantyzmy, rustykalizmu i kobiecości. Opiera się on na jasnych, pastelowych barwach i na rozwiązaniach, które niczym mała czarna nigdy nie wyjdą z mody. Jest on niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych, a także w Grecji i Toskanii.

Dlaczego warto?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością aranżatorów, dekoratorów i projektantów wnętrz
  • pokaż swoje aranżacje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog lub firmę

Rejestracja

Aplikacja Aranżujemy.pl