Łazienka

Blask i szyk, czyli jak urządzić łazienkę w stylu glamour

Jeśli nie wiesz, jak urządzić swoja łazienkę, możesz zainteresować się modnym obecnie stylem glamour. Łączy on w sobie barokową elegancję, luksus, błyszczące dodatki i bogate zdobienia. Łazienka zaaranżowana w tym stylu prezentuje się niczym efektowny salon, sprawiając, że ma się ochotę spędzać w niej długie godziny.

Czy warto kupić szklaną kabinę prysznicową?

Czy kupując szklaną kabinę prysznicową postąpię dobrze? Może lepiej zdecydować się na inny materiał wykonania? Czy szkło to na pewno dobry wybór? Jeśli planujesz remont, a takie myśli nie dają Ci spokoju, mamy dobre wieści. W tym artykule opiszemy dla Ciebie plusy i minusy kabin prysznicowych wyprodukowanych ze szkła.

Kilka praktycznych porad na to, jak urządzić różne typy łazienek

Nikt nie zaprzeczy, że łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń. Miejsce to musi być więc doskonale urządzone. Okazuje się jednak, że stworzenie eleganckiej i funkcjonalnej aranżacji wcale nie jest takie proste. Większość z nas ma bowiem wąskie i małe łazienki, przez co samo pomieszczenie w nich sprzętów jest trudne, nie wspominając o stworzeniu w nich strefy relaksu.

9 sposobów na optyczne powiększenie łazienki

Nie każdy może cieszyć się posiadaniem dużej łazienki czy przestronnego salonu kąpielowego. Zwykle łazienki w polskich mieszkaniach i domach mają powierzchnię od 3 do 5 m2. Co zrobić, by powiększyć tę przestrzeń optycznie? Wystarczy skorzystać z 9 sprytnych sposobów, a łazienka wyda się większa niż w rzeczywistości.

Jaki kształt kabiny prysznicowej wybrać?

W sklepach znajdziemy kabiny prysznicowe o przeróżnych kształtach. Można wybierać spośród modeli narożnych, przyściennych, wnękowych czy nawet wolno stojących. Warto więc dowiedzieć się, który rodzaj kabiny będzie najbardziej odpowiedni do twojej łazienki.

Aranżacja funkcjonalnej łazienki - kilka praktycznych wskazówek

Mała powierzchnia łazienki wcale nie musi oznaczać wiecznie panującego tam bałaganu. Dzięki poniższym trikom raz na zawsze wprowadzisz ład i porządek do swojej łazienki, mieszcząc w niej wszystkie niezbędne artykuły, takie jak chemia, kosmetyki, stos ręczników, czy nawet kosz na brudną bieliznę.