Łazienka

Duża łazienka - szczęście czy wyzwanie?

Duża łazienka wydaje się dawać nieograniczone możliwości podczas aranżowania wnętrza. Z pozoru można w niej wykonać nawet najśmielszy pomysł. Bez trudu zmieści się w niej nie tylko wanna, ale i prysznic, a dodatkowe szafki lub bidet nie będą zagracały powierzchni. Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku dużej łazienki, jej wygląd może popsuć nawet najdrobniejszy szczegół.

Aranżacja małej łazienki, czyli jak upchać wszystkie niezbędne sprzęty w małym pomieszczeniu

W katalogach sklepów budowlanych i na wielu stronach internetowych można znaleźć pomysły na aranżacje małych łazienek. Często okazuje się jednak, że przedstawione propozycje dotyczą pomieszczeń mających około 5-6 m2, podczas gdy wiele łazienek w blokach jest mniejsza nawet o połowę. Warto więc poznać kilka sposobów na urządzenie naprawdę małych wnętrz.

Blask i szyk, czyli jak urządzić łazienkę w stylu glamour

Jeśli nie wiesz, jak urządzić swoja łazienkę, możesz zainteresować się modnym obecnie stylem glamour. Łączy on w sobie barokową elegancję, luksus, błyszczące dodatki i bogate zdobienia. Łazienka zaaranżowana w tym stylu prezentuje się niczym efektowny salon, sprawiając, że ma się ochotę spędzać w niej długie godziny.

Kilka praktycznych porad na to, jak urządzić różne typy łazienek

Nikt nie zaprzeczy, że łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń. Miejsce to musi być więc doskonale urządzone. Okazuje się jednak, że stworzenie eleganckiej i funkcjonalnej aranżacji wcale nie jest takie proste. Większość z nas ma bowiem wąskie i małe łazienki, przez co samo pomieszczenie w nich sprzętów jest trudne, nie wspominając o stworzeniu w nich strefy relaksu.

Jaki kształt kabiny prysznicowej wybrać?

W sklepach znajdziemy kabiny prysznicowe o przeróżnych kształtach. Można wybierać spośród modeli narożnych, przyściennych, wnękowych czy nawet wolno stojących. Warto więc dowiedzieć się, który rodzaj kabiny będzie najbardziej odpowiedni do twojej łazienki.

Aranżacja funkcjonalnej łazienki - kilka praktycznych wskazówek

Mała powierzchnia łazienki wcale nie musi oznaczać wiecznie panującego tam bałaganu. Dzięki poniższym trikom raz na zawsze wprowadzisz ład i porządek do swojej łazienki, mieszcząc w niej wszystkie niezbędne artykuły, takie jak chemia, kosmetyki, stos ręczników, czy nawet kosz na brudną bieliznę.