Armatura nie jest już jedynie jednym z czysto funkcjonalnych elementów wyposażenia łazienki. Odkąd producenci proponują formy tak finezyjne, że przywodzą na myśl raczej dzieła sztuki, niż narzędzie, baterie mogą być też prawdziwą ozdobą wnętrza. I to przy zachowaniu wszystkich walorów praktycznych.
Znalezienie równowagi między tym, co piękne i tym, co praktyczne nie jest proste. Zwłaszcza gdy mowa o armaturze łazienkowej – produktach, które przez lata kojarzyły się głównie z funkcjonalnością. Wszak jeszcze kilkanaście lat temu, wybierając baterie, większość konsumentów pytało nie o wygląd, ale o jakość baterii – jej wytrzymałość, rodzaj zastosowanych mechanizmów, szczegóły techniczne...
Dziś kwestia doboru armatury wygląda zgoła inaczej. Szukamy nie tylko tego, co użyteczne, ale i tego, co estetyczne. Szukamy produktów, które łączą obie cechy. Ale czy takie istnieją? Owszem. Na polskim rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które nie tracą nic ze swojej funkcjonalności, a wyglądają oszałamiająco. Producenci prześcigają się w tworzeniu kolekcji o coraz atrakcyjniejszych formach, dostępnych w różnych kolorach i rodzajach powierzchni. Na ogół linie te obejmują nie tylko podstawowe funkcje, ale szereg dodatkowych opcji, co pozwala dobrać produkt maksymalnie dostosowany do potrzeb konkretnego użytkownika. Baterie elektoniczne, ścienne i stojące, umywalkowe, bidetowe i wannowo-natryskowe...
Wielość dostępnych rozwiązań i ich specyfika podyktowana jest realnym zapotrzebowaniem konkretnych osób. Dziś baterie projektuje się bowiem nie tylko na podstawie wizji designera, ale przede wszystkim w oparciu o wyniki specjalistycznych badań. To one determinują to co widzimy i czego używamy. Przykładem jest seria baterii KLUDI BALANCE – udany mariaż formy i funkcji, w którym zachowano równowagę między obiema tymi cechami.
- Kombinacja gładkich płaszczyzn i łagodnych krzywizn sprawia, że KLUDI BALANCE jest idealnym dopełnieniem wyrafinowanych wnętrz łazienkowych. Charakterystycznym elementem kolekcji są uchwyty baterii jednouchwytowych sprawiające wrażenie jakby unosiły się w powietrzu. - opowiadają o stylistyce baterii KLUDI BALANCE specjaliści z firmy Kludi. Forma to jednak nie wszystko, jak dodają: Ten subtelny, finezyjny kształt nie wynika jedynie ze względów estetycznych, ale ma też optymalne własności ergonomiczne. Nowy perlator s-pointer eco oraz głowice ceramiczne z ogranicznikiem wypływu gorącej wody zostały ukryte w interesującej formie. Synteza piękna i użyteczności.
Wybrane dla Ciebie:
-
Aranżacja małej łazienki, czyli jak upchać wszystkie niezbędne sprzęty w małym pomieszczeniu
W katalogach sklepów budowlanych i na wielu stronach internetowych można znaleźć pomysły na aranżacje małych łazienek. Często okazuje się jednak, że przedstawione propozycje dotyczą pomieszczeń mających około 5-6 m2, podczas gdy wiele łazienek w blokach jest mniejsza nawet o połowę. Warto więc poznać kilka sposobów na urządzenie naprawdę małych wnętrz.
-
Blask i szyk, czyli jak urządzić łazienkę w stylu glamour
Jeśli nie wiesz, jak urządzić swoja łazienkę, możesz zainteresować się modnym obecnie stylem glamour. Łączy on w sobie barokową elegancję, luksus, błyszczące dodatki i bogate zdobienia. Łazienka zaaranżowana w tym stylu prezentuje się niczym efektowny salon, sprawiając, że ma się ochotę spędzać w niej długie godziny.
-
Czy warto kupić szklaną kabinę prysznicową?
Czy kupując szklaną kabinę prysznicową postąpię dobrze? Może lepiej zdecydować się na inny materiał wykonania? Czy szkło to na pewno dobry wybór? Jeśli planujesz remont, a takie myśli nie dają Ci spokoju, mamy dobre wieści. W tym artykule opiszemy dla Ciebie plusy i minusy kabin prysznicowych wyprodukowanych ze szkła.
-
Duża łazienka - szczęście czy wyzwanie?
Duża łazienka wydaje się dawać nieograniczone możliwości podczas aranżowania wnętrza. Z pozoru można w niej wykonać nawet najśmielszy pomysł. Bez trudu zmieści się w niej nie tylko wanna, ale i prysznic, a dodatkowe szafki lub bidet nie będą zagracały powierzchni. Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku dużej łazienki, jej wygląd może popsuć nawet najdrobniejszy szczegół.
Kamila
Duża łazienka - szczęście czy wyzwanie? 2016-08-23 11:08:16 2016-08-16 10:14:50