Pokój dziecka

6 inspiracji na dekoracje do pokoju dziecka

Aranżowanie pokoju malucha to nie lada wyzwanie, ale kiedy mamy już za sobą przeprawę przez labirynt różnych łóżek, regałów i biurek, warto pomyśleć o ciekawych dekoracjach, aby pokój dziecka stał się przytulny. Mogą one nadać pomieszczeniu charakteru i sprawić, że maluch będzie czuł się w nim swobodnie i komfortowo.

Jaka pościel do pokoju chłopca?

Pościel najczęściej postrzegamy jako element wyposażenia sypialni lub pokoju dziecięcego o typowo praktycznym charakterze. Jednak warto mieć świadomość tego, że pościel dla dziecka może być także elementem dekoracyjnym oraz produktem, przy pomocy którego urwis może zamanifestować swoje hobby czy zainteresowania. Jaką zatem pościel do pokoju chłopca wybrać? W poniższym artykule przedstawiamy kilka propozycji!

Pokój nastolatka - jak udekorować?

Choć nastolatkowie słyną z tego, że trudno ich zadowolić, żaden nie powinien się buntować, kiedy chodzi o urządzanie jego pokoju. Wszak wiadomo nie od dziś, że pokój nastolatka stanowi jego prywatną świątynię, do której żaden inny śmiertelnik nie ma wstępu bez jego zgody.

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu? Pamiętaj o zaciemnieniu okien!

Poddasze to świetne miejsce na urządzenie pokoju dziecięcego – zazwyczaj jest ono oddalone od głośnych stref domu, takich jak salon czy kuchnia. Świetnie będzie się tutaj czuł zarówno maluch, jak i nastolatek. Młodsze dziecko czeka wiele godzin spokojnego snu, zaś starszak zyska własny azyl i miejsce do nauki oraz swobodnych spotkań z kolegami. Eksperci VELUX podpowiadają, o czym pamiętać, aby pokój dziecięcy na poddaszu był w pełni funkcjonalny i dostosowany do potrzeb małego człowieka.

Kącik do nauki - jak go urządzić, by był idealny?

Miejsce do nauki jest dla Twojego dziecka niezwykle istotne. Musisz zatem w optymalny sposób zadbać o to, by było urządzone nie tylko gustownie, ale i funkcjonalnie. Jak to zrobić? O czym pamiętać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj nasz poradnik do końca, a dowiesz się, jak sobie z tym poradzić!

Jaki dywan do pokoju dziecięcego wybrać?

Czy dywan w pokoju dziecka jest niezbędny? Jaki powinien mieć wzór oraz kształt? Różnorodność i szeroka oferta paneli podłogowych bardzo często decyduje o wyborze dywanu lub też jego braku. Jednak, jeśli mamy na uwadze wystrój pokoju dziecka, to warto jest zdecydować się na ten dodatek, ponieważ może on się okazać ciekawym uzupełnieniem wystroju całego pomieszczenia.