Sprzątanie i remont

Biedronki azjatyckie - jak się ich pozbyć z domu?

Pożyteczne, latające czerwone owady z czarnymi kropeczkami na pancerzu - biedronki są przyjazne dla człowieka, ale już nie biedronki azjatyckie. Dotarły one do polskich miast, skąd wypierają rodzime biedronki. Jak pozbyć się takich biedronek ze swojego domu?

Poradnik Pani domu: Jak utrzymać czystość w kuchni na dłużej?

Każdy chce, by w jego kuchni panował porządek i nieskazitelna czystość. Najmniejsze odstępstwa skutkują bowiem nie tylko brzydkim widokiem, ale także okropnym zapachem, który roznosi się po całym domu. Ponadto pojawiają się problemy z rozwijaniem się bakterii i pleśni, dla których resztki jedzenia i brud są doskonałą pożywką. Warto więc wiedzieć, jak zadbać o czystość w kuchni.

Jak pozbyć się z domu zapachu spalenizny?

Przypalone danie oznacza problem nie tylko ze zniszczonym garnkiem, ale przede wszystkim z unoszącym się niejednokrotnie w całym domu, zapachem spalenizny. Nie jest się łatwo go pozbyć, ale istnieją sposoby, dzięki którym zadanie to staje się nieco łatwiejsze. Oto kilka podpowiedzi.

Remont w mieszkaniu? Podpowiemy Ci jak się do niego przygotować!

Remonty w mieszkaniu bywają pracochłonne i nierzadko sprawiają wrażenie, jak gdyby ciągnęły się w nieskończoność. Wykorzystaj poniższe rady, aby remont w twoim mieszkaniu przebiegł sprawnie, oszczędzając przy tym twój cenny czas i nerwy.

8 rzeczy, które najbardziej przyciągają kurz! Musisz się ich pozbyć!

Która z nas lubi wycierać kurze? Ta żmudna czynność doprowadza do szału. Zobacz, których rzeczy lepiej się pozbyć, żeby uniknąć nadmiaru kurzu.

Skuteczne metody, które pomogą Ci pozbyć się brzydkich zapachów w domu

Zapachy w domu zmieniają się każdego dnia. Wizyta palących gości, przypalone mleko czy nieprzyjemna woń obuwia sprawiają, że przebywanie we własnym domu może stać się mało komfortowe. Poznaj sprawdzone metody na przyjemny zapach we wnętrzach mieszkania.