Wnętrza

Jak w prosty sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie? Poznaj 6 aranżacyjnych trików, które pomogą Ci tego dokonać

Wiecznie panujący półcień w mieszkaniu przekłada się na niższy komfort mieszkańców, nie wspominając o samopoczuciu. Im ciemniejsze wnętrza tym bardziej ponury nastrój. O ile latem taka sytuacja jest do zaakceptowania, jesienne i zimowe ciemności mogą nawet przyprawić o depresję. Jak skutecznie rozjaśnić wnętrze każdego pomieszczenia? Oto kilka sprawdzonych metod.

Zjawiskowe wnętrza w stylu japońskim. Jak je urządzić?

Styl japoński jest zupełnie odmienny od sposobów aranżacji wnętrz, stosowanych powszechnie w kulturze europejskiej. Cechuje się on asymetrią, minimalizmem, funkcjonalnością i prostotą, które sprawiają razem, że wnętrze pełni rolę azylu. Japońskie mieszkania pozwalają wyciszyć się i odpocząć po ciężkim dniu.

Jak urządzić mieszkanie na wiosnę?

Szukasz pomysłu na to, jak urządzić mieszkanie na wiosnę? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Skorzystaj z naszych pomysłów!

3 skuteczne sposoby na stworzenie w domu miłej i przyjaznej atmosfery

Ciepła i przytulna atmosfera w domu to podstawa. Wracając do swojego domu czy mieszkania po całym dniu pracy bądź po podróży, pragniemy oddać się błogiemu lenistwu. Kolorystyka i sposób urządzenia swojego lokum ma największy wpływ na nasze samopoczucie.

5 porad na to jak wprowadzić do pokoju skandynawski klimat

Styl skandynawski od dawna bije rekordy popularności. Trudno się dziwić – wprowadza bowiem do pomieszczeń szczególną atmosferę, pełną spokoju i bezpieczeństwa. Co zrobić, żeby zagościł również w Twoim domu?

Poradnik na lato: Jak walczyć z upałem w mieszkaniu?

Letnie upały bywają nieznośne – zwłaszcza w ostatnich latach, gdy temperatura potrafiła sięgać 30-35oC przez kilka dni. Aby walczyć z nieznośnym ciepłem w mieszkaniu, nie trzeba jednak kupować klimatyzatora. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, a w mieszkaniu będzie panować przyjemna temperatura nawet wtedy, gdy z nieba leje się żar.