Wnętrza

Jak w prosty sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie? Poznaj 6 aranżacyjnych trików, które pomogą Ci tego dokonać

Wiecznie panujący półcień w mieszkaniu przekłada się na niższy komfort mieszkańców, nie wspominając o samopoczuciu. Im ciemniejsze wnętrza tym bardziej ponury nastrój. O ile latem taka sytuacja jest do zaakceptowania, jesienne i zimowe ciemności mogą nawet przyprawić o depresję. Jak skutecznie rozjaśnić wnętrze każdego pomieszczenia? Oto kilka sprawdzonych metod.

Zjawiskowe wnętrza w stylu japońskim. Jak je urządzić?

Styl japoński jest zupełnie odmienny od sposobów aranżacji wnętrz, stosowanych powszechnie w kulturze europejskiej. Cechuje się on asymetrią, minimalizmem, funkcjonalnością i prostotą, które sprawiają razem, że wnętrze pełni rolę azylu. Japońskie mieszkania pozwalają wyciszyć się i odpocząć po ciężkim dniu.

Praktyczne porady na to, jak rozjaśnić wnętrze każdego pokoju

Brak światła dziennego w mieszkaniu to nie tylko przysłowiowe egipskie ciemności, lecz także ponure nastroje na co dzień. Małe dawki światła przechodzą przeważnie do mieszkań usytuowanych na parterze lub w sytuacji, gdy okna są zbyt małe, a mieszkanie ustawione jest od północy. Poznaj sprawdzone metody na rozjaśnienie domowego wnętrza, by stale wprowadzało radość w życie domowników.

5 przydatnych rad na to, aby każdy pokój wyglądał nieziemsko

Ograniczony budżet i niewielka przestrzeń często stoją na przeszkodzie, żeby udekorować nasz pokój tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Poniższe rady są jednak najlepszym dowodem na to, że nawet małe pomieszczenie w wynajętym mieszkaniu można zaaranżować na prawdziwie stylowe wnętrze. Podpowiadamy, jakie zmiany wprowadzić, żeby osiągnąć designerski efekt niewielkim nakładem pieniędzy.

Wszystko co musisz wiedzieć o tynku dekoracyjnym - jak go wykorzystać?

Beton jest ciekawym elementem zdobniczym we wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym i minimalistycznym. W wielu aranżacjach można zastąpić go tynkiem dekoracyjnym, który wygląda niczym surowy beton. Co ważne, jeśli wygląd ścian znudzi się, tynk można szybko przemalować i zmienić wygląd całego pomieszczenia.

W taki sposób powinnaś zaaranżować dom, aby był przyjazny dla Twojego psa

Mnóstwo osób posiada już w domu psiego pupila – mówi się, że to najlepszy przyjaciel człowieka, więc psy są bardzo chętnie wybierane jako zwierzęta domowe na całym świecie. Niezależnie od tego, czy bardziej podobają Ci się małe pieski kanapowe, czy też gustujesz w większych rasach, powinnaś przystosować dom do obecności w nim czworonoga. Dzięki temu zadbasz zarówno o jego bezpieczeństwo i wygodę, jak i bezpieczeństwo cennych przedmiotów. Na co zwracać uwagę?