Porady

Jak dobrać miękki materac na miarę naszych potrzeb?

Dobór materaca jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od osobistych preferencji użytkownika. Dostępne na rynku materace reprezentują cztery podstawowe stopnie twardości (H1-H4) i jest to kluczowy parametr, który powinien być brany pod uwagę podczas zakupów. Jeśli zależy nam na maksymalnej miękkości zdecydowanie postawmy na materac H1. Jest to idealna opcja dla osób, których waga nie przekracza 60 kg.

Wnętrza w roku 2022 — co jest designerskim trendem?

Jakie trendy zauważysz we wnętrzach w tym roku? Zdecydowanie rządzą materiały, faktury i wzory nawiązujące do natury. Drewno, kamień czy terakota pojawiają się jako materiały wykończeniowe. Liście i kwiaty ozdabiają tapety i tekstylia. Jeszcze jeden trend, który na pewno rzuci Ci się w oczy to… podróże. Czyli takie akcenty w wystroju wnętrz, które przywołują na myśl bliższe i dalsze wojaże.

Jaki fundament pod domek letniskowy drewniany 35 m2?

Domki letniskowe mają licznych zwolenników. Nic w tym dziwnego — wypoczynek na własnych warunkach w komfortowo urządzonym miejscu to coś, o czym marzy wiele osób. Jednak, aby dana konstrukcja była stabilna i przetrwała w doskonałym stanie wiele lat, przed jej postawieniem trzeba zadbać o podłoże, na którym ma stanąć. Jaki fundament pod domek letniskowy drewniany 35 m2 wybrać?

Nowocześnie zaaranżowana łazienka z polską marką Mexen!

Łazienka, tak jak każde pomieszczenie w Twoim domu, powinna być dobrze zaaranżowana i zachwycać swoim wnętrzem, spędzamy w niej dużo czasu, przygotowując się do wyjścia do pracy czy kiedy szykujemy się na wyjście z domu w piątkowy wieczór. Co więcej, nowoczesne wyposażenie łazienki pozwala na większą swobodę podczas projektowania swojego wymarzonego wnętrza. Dlatego, jeśli projektujemy nasz dom w nowoczesnym stylu i potrzebna jest nam armatura łazienkowa o niezwykle wysokiej jakości oraz o atrakcyjnym designie, to powinniśmy zobaczyć ofertę polskiej marki Mexen.

Ekologiczne trendy w budownictwie

Ekologiczne, energooszczędne mieszkania i domy to przyszłość branży budowlanej. Obecnie już na etapie projektowania nieruchomości zwraca się uwagę na to, by była ona jak najbardziej przyjazna środowisku, a zarazem stosunkowo tania w utrzymaniu. Jakie ekologiczne trendy w budownictwie dominują? Na co warto się zdecydować?

Jakie zadaszenie na taras wybrać?

Zadaszenie tarasu to gwarancja tego, że ani palące słońce, ani deszcz czy grad nie popsują ci planów spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu. Zadaszenie najczęściej planuje się w strefie jadalnej wytyczonej na tarasie, nad stołem, tak, żeby można było komfortowo zjeść posiłek na dworze. Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując się do  zakupu? Jakie są plusy każdego z zaprezentowanych poniżej rozwiązań? Sprawdź!