Porady

Jak prawidłowo dbać o pościel i materac?

Pościel oraz dobrej jakości materace służyć będą w twoim domu przez wiele kolejnych lat. Warto więc wiedzieć jak poprawnie je użytkować oraz dbać o ich kondycję.

Na jakie ogrzewanie domu się zdecydować?

Istnieje kilka paliw, które wykorzystuje się do ogrzewania domów. Każde z nich cechuje się zupełnie innymi właściwościami, dlatego warto znać ich słabe i mocne strony. Pomoże to w świadomym wyborze najlepszego i najtańszego ogrzewania domu. Poniżej lista 6 najpopularniejszych typów ogrzewania w polskich domach.

5 łatwych trików na obniżenie temperatury w mieszkaniu

Lato w mieście potrafi być nie do zniesienia. Wiedzą o tym szczególnie mieszkańcy centrów o gęstej zabudowie z dużym nagromadzeniem wysokich budynków. Tworzą się w nich tzw. wyspy ciepła, charakteryzując nieco wyższą temperaturą w porównaniu z obrzeżami miast. Sposobem na ochronę przed upałami może być chociażby umiejętne wietrzenie mieszkania, powieszenie rolet lub zasłon, jak i zakup klimatyzatora. Jakie są domowe i profesjonalne sposoby na obniżenie temperatury?

Biedronki azjatyckie - jak się ich pozbyć z domu?

Pożyteczne, latające czerwone owady z czarnymi kropeczkami na pancerzu - biedronki są przyjazne dla człowieka, ale już nie biedronki azjatyckie. Dotarły one do polskich miast, skąd wypierają rodzime biedronki. Jak pozbyć się takich biedronek ze swojego domu?

Poradnik Pani domu: Jak utrzymać czystość w kuchni na dłużej?

Każdy chce, by w jego kuchni panował porządek i nieskazitelna czystość. Najmniejsze odstępstwa skutkują bowiem nie tylko brzydkim widokiem, ale także okropnym zapachem, który roznosi się po całym domu. Ponadto pojawiają się problemy z rozwijaniem się bakterii i pleśni, dla których resztki jedzenia i brud są doskonałą pożywką. Warto więc wiedzieć, jak zadbać o czystość w kuchni.

Juka ogrodowa - jak sprawić, by wyglądała zachwycająco

Ta roślina coraz częściej zdobi nasze ogrody. Trudno wszak się temu dziwić. Jej piękne kwiatostany wspaniale pachną, wprawiając nas w znakomity nastrój. Należy jednak pamiętać o tym, by tę wyjątkową roślinę odpowiednio pielęgnować. Tylko wtedy będzie prezentowała się naprawdę doskonale. Nie wiesz, jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj zatem nasze sprawdzone porady!