Ogród

Natura w służbie zdrowia człowieka

Powszechnie uważa się, że prowadzenie zdrowego trybu życia wymaga wielu wyrzeczeń. Tymczasem okazuje się, że większość potrzeb organizmu możemy zaspokoić, uprawiając przydomowy ogródek. 

7 pomysłow na metamorfozę ogrodu dzięki kamieniom

Kamienie to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Już w starożytności były wykorzystywane do budowy domostw i umocnień fortyfikacyjnych. Dziś ani trochę nie straciły na znaczeniu. Z tą różnicą, że częściej niż do budowy domów, wykorzystywane są w ogrodzie. Przekonaj się jak można ciekawie wykorzystać kamienie w swoim małym lub dużym ogrodzie.

5 sposobów na wizualne powiększenie małego ogrodu

Wielu z nas nie posiada komfortu posiadania dużego ogrodu. Co zrobić w przypadku, kiedy dysponujemy tylko niewielkim skrawkiem terenu i chcemy go jak najlepiej wykorzystać i jeśli to możliwe, optycznie powiększyć? Jest na to kilka metoda.

7 sprawdzonych sposobów na walkę z chwastami

Chwasty to zmora każdego ogrodnika i osoby, która z miłością pielęgnuje swój ogród. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są najskuteczniejsze metody walki z chwastami, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

5 niedrogich roślin do ogrodu, które przetrwają każdą trudność

Niemal wszyscy uwielbiają kwiaty, choć nie wszyscy mają do nich rękę – dlatego też wiele osób poszukuje roślin wytrzymałych, które poradzą sobie w każdych warunkach i które nie przysporzą niedoświadczonym zbyt wielkich kłopotów. Najlepiej jeszcze, żeby nie były zbyt drogie – aby w razie jeśli coś się nie uda, nie być bardzo stratnym. Jakie rośliny do ogrodu najlepiej wybrać?

5 szkodników, które mogą niszczyć rośliny doniczkowe, a Ty o tym nie wiesz

Wiele osób uwielbia hodować rośliny – czy to na działce, czy we własnym domu. Produkują tlen, często też pochłaniają szkodliwe promieniowanie z elektroniki, a do tego wspaniale wyglądają – o ile oczywiście właściwie się je pielęgnuje i o ile nie zaatakuje ich żaden szkodnik. Przyjęło się myśleć, że w ogrodach szkodników jest sporo, ale w roślinach doniczkowych raczej nie występują – mnóstwo osób zastanawia się nawet skąd mogłyby się w nich wziąć! Tymczasem rośliny doniczkowe także są celem uporczywych i groźnych szkodników – warto się z nimi zapoznać!

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością aranżatorów, dekoratorów i projektantów wnętrz
  • pokaż swoje aranżacje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog lub firmę

Rejestracja

Aplikacja Aranżujemy.pl