Ogród

7 sprawdzonych sposobów na walkę z chwastami

Chwasty to zmora każdego ogrodnika i osoby, która z miłością pielęgnuje swój ogród. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są najskuteczniejsze metody walki z chwastami, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

5 niedrogich roślin do ogrodu, które przetrwają każdą trudność

Niemal wszyscy uwielbiają kwiaty, choć nie wszyscy mają do nich rękę – dlatego też wiele osób poszukuje roślin wytrzymałych, które poradzą sobie w każdych warunkach i które nie przysporzą niedoświadczonym zbyt wielkich kłopotów. Najlepiej jeszcze, żeby nie były zbyt drogie – aby w razie jeśli coś się nie uda, nie być bardzo stratnym. Jakie rośliny do ogrodu najlepiej wybrać?

5 szkodników, które mogą niszczyć rośliny doniczkowe, a Ty o tym nie wiesz

Wiele osób uwielbia hodować rośliny – czy to na działce, czy we własnym domu. Produkują tlen, często też pochłaniają szkodliwe promieniowanie z elektroniki, a do tego wspaniale wyglądają – o ile oczywiście właściwie się je pielęgnuje i o ile nie zaatakuje ich żaden szkodnik. Przyjęło się myśleć, że w ogrodach szkodników jest sporo, ale w roślinach doniczkowych raczej nie występują – mnóstwo osób zastanawia się nawet skąd mogłyby się w nich wziąć! Tymczasem rośliny doniczkowe także są celem uporczywych i groźnych szkodników – warto się z nimi zapoznać!

Poradnik: Jakie kwiaty posadzić w ogrodzie?

Letni ogród jest niczym barwny, kwiatowy raj. Nie wiesz jednak, na jakie kwiaty się zdecydować? Zapoznaj się z niniejszym artykułem, a dowiesz się jakie gatunki roślin idealnie sprawdzą się w twoim ogrodzie. Już niedługo będziesz mogła cieszyć się swoim pachnącym zakątkiem!

Problem z kwiatkami doniczkowymi? Z nami go rozwiążesz!

Uwielbiamy kwiaty w doniczkach. Jednak dość często nasze domowe egzemplarze więdną lub schną. Nie zawsze wiemy, co jest tego powodem – przez to nie potrafimy także pomóc naszym roślinom. Dlatego przedstawiamy pięć powodów obumierania roślin – sprawdź, czy któryś z nich nie dotyczy Twoich kwiatów doniczkowych!

Juka ogrodowa - jak sprawić, by wyglądała zachwycająco

Ta roślina coraz częściej zdobi nasze ogrody. Trudno wszak się temu dziwić. Jej piękne kwiatostany wspaniale pachną, wprawiając nas w znakomity nastrój. Należy jednak pamiętać o tym, by tę wyjątkową roślinę odpowiednio pielęgnować. Tylko wtedy będzie prezentowała się naprawdę doskonale. Nie wiesz, jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj zatem nasze sprawdzone porady!

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością aranżatorów, dekoratorów i projektantów wnętrz
  • pokaż swoje aranżacje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog lub firmę

Rejestracja

Aplikacja Aranżujemy.pl