Wnętrza

Jak optycznie powiększyć wnętrze małego mieszkania?

Mała powierzchnia mieszkania oznacza przeważnie nieco ciemniejsze pomieszczenia oraz mniejszą ilość docierających promieni słonecznych. Zobacz, jak łatwo można wizualnie zwiększyć metraż mieszkania, aby cieszyć się jaśniejszym i przestronnym wnętrzem.

Praktyczne porady na to, jak rozjaśnić wnętrze każdego pokoju

Brak światła dziennego w mieszkaniu to nie tylko przysłowiowe egipskie ciemności, lecz także ponure nastroje na co dzień. Małe dawki światła przechodzą przeważnie do mieszkań usytuowanych na parterze lub w sytuacji, gdy okna są zbyt małe, a mieszkanie ustawione jest od północy. Poznaj sprawdzone metody na rozjaśnienie domowego wnętrza, by stale wprowadzało radość w życie domowników.

Poradnik na lato: Jak walczyć z upałem w mieszkaniu?

Letnie upały bywają nieznośne – zwłaszcza w ostatnich latach, gdy temperatura potrafiła sięgać 30-35oC przez kilka dni. Aby walczyć z nieznośnym ciepłem w mieszkaniu, nie trzeba jednak kupować klimatyzatora. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, a w mieszkaniu będzie panować przyjemna temperatura nawet wtedy, gdy z nieba leje się żar.

Zjawiskowe wnętrza w stylu japońskim. Jak je urządzić?

Styl japoński jest zupełnie odmienny od sposobów aranżacji wnętrz, stosowanych powszechnie w kulturze europejskiej. Cechuje się on asymetrią, minimalizmem, funkcjonalnością i prostotą, które sprawiają razem, że wnętrze pełni rolę azylu. Japońskie mieszkania pozwalają wyciszyć się i odpocząć po ciężkim dniu.

Jak w prosty sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie? Poznaj 6 aranżacyjnych trików, które pomogą Ci tego dokonać

Wiecznie panujący półcień w mieszkaniu przekłada się na niższy komfort mieszkańców, nie wspominając o samopoczuciu. Im ciemniejsze wnętrza tym bardziej ponury nastrój. O ile latem taka sytuacja jest do zaakceptowania, jesienne i zimowe ciemności mogą nawet przyprawić o depresję. Jak skutecznie rozjaśnić wnętrze każdego pomieszczenia? Oto kilka sprawdzonych metod.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością aranżatorów, dekoratorów i projektantów wnętrz
  • pokaż swoje aranżacje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog lub firmę

Rejestracja

Aplikacja Aranżujemy.pl