Styl kolonialny jest popularny od wielu lat. Jego źródeł można dopatrywać się w XIX wieku, gdy mieszkańcy Starego Kontynentu zaczęli osiedlać się na terenach Indii, Afryki i Ameryki Południowej. Połączenie ze sobą dwóch zupełnie odmiennych stylów aranżacji wnętrz, dało zaskakujący, ale jednocześnie zachwycający efekt.

Naeblys @ shutterstock.com
Dwa światy
Osadnicy z Europy budowali swoje nowe domy w zupełnie nowym dla nich klimacie i w zupełnie odmiennej kulturze. Z tego powodu musieli przy budowie wykorzystywać materiały, jakie były dostępne na miejscu, a nie te, które wykorzystywali w swoich rodzinnych stronach. Stąd też styl kolonialny łączy w sobie elementy regencji i stylu wiktoriańskiego, jednakże cechuje się wykorzystaniem mahoniu, hebanu, teku, palisandra czy innych egzotycznych gatunków drewna.
Egzotyczna elegancja
W stylu kolonialnym najbardziej zauważalne są połączenie ciemnego, egzotycznego drewna oraz eleganckich form rodem z wiktoriańskich wnętrz, modnych w XIX wieku w Europie. Kolonialne meble są zatem dość masywne, ciężkie i w dodatku bogato zdobione. We wnętrzach dominują komody, szafy, stoły i biurka, które są nie tylko wykonane z drewna, ale i pokryte aksamitną lub skórzaną tapicerką.
B Brown @ shutterstock.com
Łagodne, stonowane barwy na ścianach
W kolonialnym wnętrzu ściany powinny być pomalowane na jasne, łagodne kolory, utrzymane w tonacji zieleni, kremu, brązu lub beżu. Wnętrze staje się dzięki temu przytulne, ciepłe i mniej przytłaczające z powodu masywnych mebli. Mile widziane są też złote dodatki na ścianach lub tapety w roślinne motywy.
Lokalne ozdoby
Kolonializm cechuje się również wykorzystaniem lokalnych ozdób. We wnętrzu w tym stylu powinny zatem znaleźć się indyjskie lampy, figurki z materiału imitującego kość słoniową czy wielobarwne narzuty z frędzlami. Istotną rolę odgrywają też intensywnie zielone, tropikalne rośliny.
Svet_Feo @ shutterstock.com
Kamila
Salon w stylu kolonialnym - co go wyróżnia? 2017-03-16 06:53:09 2017-03-14 12:10:07
<Brak komentarzy>