Porady

Poradnik: Jakich zasad musisz się trzymać aranżując kuchnię we współczesnym stylu?

Współczesna kuchnia może być urządzona na wiele sposobów. Ważne jest jednak trzymanie się kilku zasad, przez które będzie ona funkcjonalna, przemyślana i prosta.

Jak optycznie poszerzyć wąską kuchnie? Tych zasad musisz się trzymać!

W mieszkaniach budowanych w czasach PRL często można spotkać się z wąskimi, nieustawnymi kuchniami. Wiele osób nie ma pojęcia, że nawet tak nieprzyjazne wnętrza można ciekawie urządzić. Warto poznać parę trików to ułatwiających.

Poradnik Pani domu: Jak urządzić spiżarkę, aby była bardziej pojemna?

Dzięki praktycznej spiżarni można uporządkować wiele produktów spożywczych, zapasów, przetworów, czy nawet rzadko używanego sprzętu AGD. Warto więc wiedzieć, jak ją urządzić.

Jak urządzić kuchnię półotwartą? - Wady, zalety i sposoby aranżacji

Obecnym trendem jest otwieranie kuchni na salon. Rozwiązanie to pozwala nie tylko optycznie zwiększyć metraż mieszkania, ale także gwarantuje lepszą komunikację pomiędzy kuchnią, a pozostałymi pomieszczeniami. Kuchnię można jednak otworzyć nie tylko całkowicie, ale i częściowo – to, jaki sposób jej otwarcia wybierzemy, zależy od naszych preferencji, a także od planu kuchni i technicznych możliwości właścicieli mieszkania.

Kupujemy zlewozmywak - który wybrać? na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając zlewozmywak zwykle zastanawiamy się jedynie, z jakiego materiału powinien on być wykonany, a także jaki powinien być jego kolor, by współgrał on z resztą zabudowy. Istotna jest jednak jeszcze jedna kwestia – jest nią wielkość zlewu.

Jak urządzić kuchnię na poddaszu? To musisz wiedzieć!

Poddasze coraz rzadziej jest pozostawiane puste. Jego aranżacja jest obecnie wręcz obowiązkiem. Z tego względu nierzadko na poddaszu tworzy się kuchnię. Warto więc wiedzieć jak ją zaaranżować.