Kuchnia

Oświetlenie w kuchni powinno się składać z dwóch części.

Oświetlenie w kuchni powinno się składać z dwóch części. Oświetlenie nad stołem. W części jadalnej kuchni potrzebne jest oświetlenie nie męczące oczu. Lampa nad stołem powinna mieć przytulne światło aby tworzyć odpowiednią atmosferę a zarazem oświetlać cały stół. Klosz lampy powinien mieć kształt który nie będzie oślepiać osób siedzących przy stole. Oświetlenie nad blatem powinno być dosyć jasne aby blat roboczy był dobrze oświetlony. Jedynie w przypadku gdy blat jest biały lub prawie biały światło maksymalnie powinno świecić z mocą 200 lm. Nie będziemy wtedy oślepiani światłem odbitym. Najbardziej popularnym sposobem oświetlenia blatu roboczego jest listwa ledowa. Która oprócz doskonałego światła ładnie podkreśla eleganckie mebli.   Oświetlenie ozdobne obecnie coraz częściej stosowane w kuchni służy do ozdoby i podkreślenia poszczególnych elementów wystroju niż do udogodnienia pracy. Listwy ledowe można zamontować: dolnych szafkach zaraz nad cokołem. Oświetlają one wtedy podłogę w wypuszczonej części blatu. Oświetlają one dolne szafki lub otwarte szuflady w górnym cokole oświetlenie pada na sufit

Ekspres do kawy dla Twojego domu – jaki wybrać?

Ekspres do kawy nie tylko zapewnia dzienną porcję kofeiny, daje możliwość przygotowania pysznych kaw – od cappuccino, przez latte po kawę mrożoną – ale też może pięknie prezentować się we wnętrzu. Wysokiej jakości ekspres o ciekawym designie nadaje każdej kuchni prestiżu i sugeruje, że mieszkające tu osoby cenią sobie wygodę, mogą sobie pozwolić na luksus picia kawy z własnego ekspresu i mają możliwość podjęcia gości w eleganckim stylu, serwując im kawę z ekspresu. Jeśli zdecydowałeś się już na zakup ekspresu, pewnie zauważyłeś, że wybór takich urządzeń na rynku jest ogromny. Jaki ekspres do kawy kupić?

Akcesoria niezbędne w każdej jadalni

Serwowanie posiłków to sztuka, której poświęcono wiele opasłych tomów. Reguły savoir vivre określają, w jaki sposób serwować gościom i domownikom posiłki, jak elegancko nakryć do stołu i jakich naczyń używać, aby nie popełnić żadnej gafy. Warto znać te zasady, jednak warto pamiętać, że w zaciszu domowej jadalni można pozwolić sobie na więcej luzu i dowolności niż w eleganckiej restauracji i wybrać takie zestawy naczyń oraz akcesoriów, które odpowiadają naszym potrzebom.

11 przykładów na aranżacje kuchni z czerwonymi dodatkami

Czerwień potrafi rozbudzić zmysły najbardziej ospałej osoby. Co powiecie na wprowadzenie tego koloru do kuchni? Dzięki takim aranżacjom przyrządzanie posiłków nie będzie nudne :)   

Niezbędne wskazówki, które podpowiedzą Ci jak prawidłowo oświetlić wnętrze kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem specyficznym. Stanowi ona często serce domu i jest miejscem pełnym życia. Pomaga w stworzeniu przyjaznej atmosfery i w budowaniu więzi międzyludzkich. Aby jednak przebywanie w tym pomieszczeniu było dla domowników przyjemne, konieczne jest zadbanie o jego odpowiednie oświetlenie.

Praktyczny poradnik, z którego dowiesz się jak urządzić małą i funkcjonalną kuchnię

Nie każdy może pozwolić sobie na kuchnię o iście królewskim metrażu. W przypadku małych powierzchni kuchennych warto zastosować rozwiązania, które sprawią, że pomieszczenie to będzie niezmiernie funkcjonalne i ułatwi codzienne życie domowników.

Dlaczego warto?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością aranżatorów, dekoratorów i projektantów wnętrz
  • pokaż swoje aranżacje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog lub firmę

Rejestracja

Aplikacja Aranżujemy.pl