Niegdyś stanowiły dodatkową ozdobę ścienną, dziś chcesz się ich pozbyć, bo szpecą wystrój twojego mieszkania. O czym mowa? Zapewne jak się domyślasz chodzi o naklejki. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jakie kroki należy podjąć i jakich środków czyszczących należy użyć, by móc cieszyć się gładką powierzchnią bez śladów po kleju.
Tatiana Gladskikh @ 123rf.com
Słoiki i ceramika
Naklejki z tych miejsce z łatwością usuniesz zanurzając oblepione przedmioty na kilka godzin w misce z gorącą wodą z dodatkiem około 2 łyżek płynu do naczyń. Po tym czasie szoruj powierzchnię z naklejką drucianą gąbką lub ostrą stroną zmywaka. Jeśli mimo wszystko pozostały klej nie chce się usunąć, skutecznie pozbędziesz się go pocierając klej tamponem nasączonym spirytusem salicylowym.
Naklejki z mebli i lodówki
Pierwszym krokiem jest rozgrzanie naklejek gorącym strumieniem powietrza z suszarki. Po około 4 minutach należy mocno pocierać gąbeczką, zmywakiem nasączonym spirytusem salicylowym lub zmywaczem do paznokci. Jeśli pomimo wysiłku klej nadal się utrzymuje, warto rozważyć zakup specjalnego środka chemicznego, który skutecznie rozpuszcza klej.
Szyby okienne i samochodowe
Usuwanie naklejek ze szklanych powierzchni najlepiej wykonywać w chłodny dzień. Miejsce, w którym znajduje się naklejka należy przetrzeć wilgotną ściereczką lub gąbką, po czym mocno spryskać płynem WD-40, który dostępny jest w każdym sklepie z artykułami chemicznymi. Po 15 minutach ostrożnie podważ naklejkę sprawdzając, czy z łatwością odchodzi od szyby. Jeśli klej nadal mocno trzyma, ponownie spryskaj miejsce preparatem. Gdy naklejka zejdzie, umyj szybę płynem do szkła i porządnie wytrzyj do sucha.
Plastik
Naklejki znajdujące się na plastikowej powierzchni najpierw porządnie przetrzyj morką szmatką, po czym spryskaj płynem o właściwościach odtłuszczających. Naklejkę należy ostrożnie zeskrobać plastikowym nożem.
Wybrane dla Ciebie:
-
Poradnik Pani domu: Skuteczne sposoby na utrzymanie porządku w kuchni
Obecnie bardzo modna jest aranżacja mieszkań bez pełnego oddzielania kuchni od reszty pomieszczeń. Wnętrze to ma bowiem mieć charakter reprezentacyjny – i pomimo swego tradycyjnego zastosowania – stanowić wizytówkę i ozdobę mieszkania. Architekci coraz częściej projektują więc kuchnie otwarte na salon lub jadalnię. Choć aranżacja taka jest niezwykle ciekawa, wymaga ona nader dużej dbałości o porządek w kuchni, w której łatwo o zabrudzenia.
-
Jak uporać się ze sprzątaniem po świętach?
Uwielbiamy świąteczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań, rozmów i pysznego jedzenia oraz błogiego lenistwa. Gdy jednak te wyjątkowe dni mijają, pojawia się problem – jak szybko i skutecznie posprzątać dom po świętowaniu? Mamy osiem sprawdzonych patentów, które ułatwią Ci życie!
-
5 sposobów na to, aby przygotować się do remontu domu
Remont całego domu to poważne, szeroko zakrojone przedsięwzięcie, pochłaniające dużo czasu i środków finansowych. Trzeba się do niego solidnie przygotować, aby wszystkie prace przebiegły według założonego planu i zmieściły się w kosztorysie.
-
3 fakty, które musicie poznać, zanim pomalujecie ściany na biały kolor
Elegancja ścian pomalowanych na biało, zachęca do częstego stosowania tego koloru w licznych pomieszczeniach. Ściany pomalowane na biało, nie sprawiają żadnych trudności w późniejszym przemalowaniu. Czy jednak taki wybór ma jakieś wady? Może lepiej nie decydować się na białe ściany, z uwagi na łatwo widoczne zabrudzenia? Przekonaj się o sekretach ścian w białym kolorze. Wiedza, którą ci prezentujemy, może być bardzo pomocna w podjęciu decyzji o wyborze farby do wnętrz, a w szczególności do kuchni.
Kamila
3 fakty, które musicie poznać, zanim pomalujecie ściany na biały kolor 2016-06-16 07:29:46 2016-06-14 11:23:26