Jakie zadaszenie na taras wybrać?

Zadaszenie tarasu to gwarancja tego, że ani palące słońce, ani deszcz czy grad nie popsują ci planów spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu. Zadaszenie najczęściej planuje się w strefie jadalnej wytyczonej na tarasie, nad stołem, tak, żeby można było komfortowo zjeść posiłek na dworze. Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując się do  zakupu? Jakie są plusy każdego z zaprezentowanych poniżej rozwiązań? Sprawdź!

Świeże i czyste powietrze w Twoim domu? Sprawdź, jak o nie zadbać!

Jakość powietrza w naszym domu wpływa na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Tradycyjną metodą na odświeżenie powietrza w domu jest uchylanie okien i wietrzenie pomieszczeń. Sposób ten sprawdza się podczas ciepłych wiosennych dni, natomiast w porze zimowej i letniej okazuje się nieefektywny. Co zrobić, aby cieszyć się świeżym powietrzem w domu niezależnie od pory roku? Optymalnym rozwiązaniem jest mechaniczny system wentylacyjny z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła, który wstępnie ogrzewa powietrze wentylacyjne zimą, a chłodzi latem.

Wyposażenie kuchni - wolnostojące czy do zabudowy?

Miejsce na akcesoria kuchenne, do przechowywania żywności, ale i jej przygotowywania powinno być zaplanowane w bardzo przemyślany sposób. Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się, gdzie umieścisz naczynia kuchenne i przyprawy, musisz rozstrzygnąć podstawowy dylemat, czy stawiasz na kuchnię w zabudowie czy wolnostojący sprzęt AGD. 

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, do którego idziemy zmęczeni po całym dniu, musi więc być tam odpowiedni do odpoczynku nastrój, stworzony nie tylko przez przedmioty, które się tam znajdują, ale również przez oświetlenie. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jaki wpływ na człowieka ma światło, jego barwa i natężenie, na jego samopoczucie, pracę i odpoczynek. Do sypialni doskonale nadadzą się lampy z opcją regulowania natężenia światła. W razie potrzeby wystarczy jeden ruch, aby je przyciemnić lub rozjaśnić. 

Lampy sufitowe - jak wybrać lampę do salonu?

Lampy sufitowe pełnią przede wszystkim funkcję oświetlenia ogólnego. Zapewniają nam równomierne i wydajne źródło światła, dzięki któremu wykonywanie codziennych czynności jest znacznie łatwiejsze. Co ważne, źle dobrane oświetlenie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i może powodować problemy ze wzrokiem, czy nawracające bóle głowy. Aby zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom warto więc zainwestować w produkt wysokiej jakości.

Jak wybrać okna do domu? O tych czynnikach nie możesz zapomnieć!

Przed Tobą budowa domu? W takim razie na pewno stoisz przed problemem wyboru okien! Pewnie już wiesz, że podjęcie tej decyzji nie jest łatwe. W końcu na późniejszy komfort użytkowania okien ma wiele czynników. Dobór odpowiedniego modelu pozwala również zwiększyć izolacyjność cieplną domu oraz zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. O czym powinieneś pamiętać, wybierając okna? Zapraszamy do artykułu!