Planujesz gruntowny remont kuchni i zastanawiasz się nad wymianą zlewu? Nie znasz się jednak na różnicach poszczególnych rozwiązań, które oferują sklepy? Jeśli tak, to poniższy tekst powinien udzielić Ci kilku cennych wskazówek na temat tego, jaka jest różnica między zlewem wpuszczanym a nakładanym? Zapraszamy do lektury.
Dlaczego różnica między zlewem wpuszczanym a nakładanym ma znaczenie?
Dla większości osób zlewozmywak wpuszczany i zlewozmywak nakładany to praktycznie to samo. Z użytkowego punktu widzenia można do tego tak podejść. Co innego, gdy zagłębimy się w szczegóły obu rozwiązań. Wówczas szybko okaże się, że zlewozmywaki wpuszczane a zlewy nakładane różnią się i to dość mocno. Planując wymianę mebli w kuchni, jednym z pierwszych pytań, jakie pada w sklepie jest zazwyczaj: a jakie zlew ma Pani, Pan aktualnie? Od tego bowiem wiele zależy. Montaż zlewozmywaka to m.in. precyzyjne wycięcie otworu, podłączenie odpływu. Stąd tak istotne jest, aby nie traktować zlewu jako coś, co zawsze się dopasuje do gotowych zestawów mebli. Co zatem warto wiedzieć o rodzajach blatów kuchennych?
Więcej na temat zlewów przeczytasz na https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki
Zlewozmywak nakładany – poznajmy jego zalety i wady
Zlewozmywak nakładany to taki, który jest umieszczony na blacie roboczym i wystaje ponad jego poziom. Jego krawędzie są widoczne i tworzą ramkę wokół powierzchni zlewu. Zlewozmywaki nakładane są łatwe w montażu, ponieważ nie wymagają precyzyjnego wycięcia otworu w blacie. Wystarczy umieścić zlew na blacie i przykręcić go do dołu szafki. Zazwyczaj do zakupionego zestawu dołączona jest instrukcja montażu oraz szablon ułatwiający wycięcie odpowiedniego otworu w szafce kuchennej.
Zlew nakładany pasuje do każdej kuchni i do wszystkich rodzajów blatów kuchennych, zarówno drewnianych, laminowanych, jak i kamieni naturalnych czy sztucznych. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które kupują gotowe zestawy mebli kuchennych i nie chcą ryzykować uszkodzenia blatu.
Zlewozmywak tego typu ma jednak również pewne wady. Przede wszystkim jest trudniejszy w utrzymaniu czystości, ponieważ brud i wilgoć mogą gromadzić się w szczelinach między krawędziami zlewu a blatem.
Szukasz zlewu dobrej jakości? Sprawdź ofertę Franke https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki/franke
Zlew wpuszczany - zalety i wady
Zlew wpuszczany umieszczony jest w wyciętym otworze w blacie kuchennym i jest z nim równy lub prawie równy. Krawędzie zlewu są praktycznie niewidoczne. Przede wszystkim jednak jest on łatwiejszy w utrzymaniu czystości, ponieważ nie ma szczelin między zlewem a blatem. Zlew wpuszczany tworzy jednolitą powierzchnię z blatem i nie zabiera dodatkowego miejsca na nim.
Co do wad to zlewy wpuszczane są trudniejsze w montażu, ponieważ wymagają precyzyjnego wycięcia otworu w blacie, co może być skomplikowane i czasochłonne. Do tego niezbędne jest użycie specjalistycznych narzędzi i posiadanie odrobiny technicznych umiejętności. W zależności od rodzaju blatu możemy też napotkać problem z jego wycięciem, gdyż mogą on być podatny na pękanie. Pod uwagę warto brać również materiał wykonania samego zlewu. Sprawdź czym charakteryzuje się zlew granitowy https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki-granitowe
Podsumowanie
Mamy nadzieję, że udało się nam wskazać, jaka jest różnica między zlewem wpuszczanym a nakładanym.
Tak czy inaczej, każdy rodzaj zlewu ma swoje zalety i wady, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie. Ostateczny wybór zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj blatu, wysokość posiadanego budżetu, umiejętności montażowych czy preferencji estetycznych. Niezależnie od tego, jaki zlew wybierzemy, pamiętajmy, że jest to zakup na lata, którego codziennie używamy i który ma wpływ na funkcjonalność i wygląd kuchni.
Wybrane dla Ciebie:
-
Jak optycznie poszerzyć wąską kuchnie? Tych zasad musisz się trzymać!
W mieszkaniach budowanych w czasach PRL często można spotkać się z wąskimi, nieustawnymi kuchniami. Wiele osób nie ma pojęcia, że nawet tak nieprzyjazne wnętrza można ciekawie urządzić. Warto poznać parę trików to ułatwiających.
-
Poradnik Pani domu: Jak urządzić spiżarkę, aby była bardziej pojemna?
Dzięki praktycznej spiżarni można uporządkować wiele produktów spożywczych, zapasów, przetworów, czy nawet rzadko używanego sprzętu AGD. Warto więc wiedzieć, jak ją urządzić.
-
Rozsądne zakupy - jaką lodówkę wybrać?
Kupno sprzętu AGD to spory wydatek, dlatego warto przygotować się do niego na tyle dobrze, by dokonywać przemyślanych i rozsądnych decyzji. Nie powinno się wyrzucać pieniędzy w przysłowiowe błoto, kupując sprzęty, których zwyczajnie się nie potrzebuje. Istotne jest dokonywanie skrupulatnej selekcji pod kątem wyboru jedynie najlepszych urządzeń, będących optymalnym wariantem do posiadanej przez siebie kuchni. Warto więc wiedzieć, na czym koncentrować się, by nabyć lodówkę, która spełni nasze potrzeby.
-
Nietypowe zastosowanie kuchenki mikrofalowej, o których nikt nie ma pojęcia!
Kuchenka mikrofalowa znajduje się obecnie w niemal każdy polskim domu. Czy wiesz jednak, że można wykorzystać ją na wiele różnych, nietypowych sposobów? Przedstawiamy Ci sprawdzone patenty!
Kamila
Nietypowe zastosowanie kuchenki mikrofalowej, o których nikt nie ma pojęcia! 2018-04-03 09:53:08 2016-10-27 09:32:52