Sprzątanie i remont

Sprzątamy: Jak szybko i skutecznie wyczyścić okno w kuchni?

Aby kuchenne okno prezentowało się w należyty sposób, konieczne jest utrzymywanie go w czystości. Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonane, przede wszystkim musi ono lśnić i nie lepić się od kuchennego brudu. Jak więc skutecznie i szybko wyczyścić okno w kuchni?

3 fakty, które musicie poznać, zanim pomalujecie ściany na biały kolor

Elegancja ścian pomalowanych na biało, zachęca do częstego stosowania tego koloru w licznych pomieszczeniach. Ściany pomalowane na biało, nie sprawiają żadnych trudności w późniejszym przemalowaniu. Czy jednak taki wybór ma jakieś wady? Może lepiej nie decydować się na białe ściany, z uwagi na łatwo widoczne zabrudzenia? Przekonaj się o sekretach ścian w białym kolorze. Wiedza, którą ci prezentujemy, może być bardzo pomocna w podjęciu decyzji o wyborze farby do wnętrz, a w szczególności do kuchni.

Jak pozbyć się z domu uciążliwych pająków? Poznaj kilka skutecznych sposobów

Pająki zamieszkujące nasze domy zazwyczaj nie są groźne. Pomimo tego, ich wygląd może u wielu osób budzić lęk i obrzydzenie. Jeśli i ty zaliczasz się do tej grupy, być może chcesz poznać sprawdzone metody na skuteczne pozbycie się tych stworzeń ze swojego domu.

Wiosenny problem: Jak pozbyć się z domu alergenów? Skuteczne sposoby!

Wiosenne alergie są zmorą milionów ludzi na całym świecie. Pomimo, że istnieją skuteczne leki zapobiegające objawom alergii, to jest to tylko leczenie skutków doskwierającej alergii, a nie usuwanie jej przyczyny. Przygotowaliśmy kilka cennych porad, dzięki którym będziecie mogli skutecznie wyeliminować alergeny ze swojego mieszkania.

Jak szybko i bez problemów malować ściany w mieszkaniu?

Aby szybko i bez trudu pomalować ściany w każdym pomieszczeniu w domu, warto przygotować sobie pewnego rodzaju „checklistę”. Dzięki niej zyska się pewność, że wykonało się wszystkie niezbędne kroki, by mieszkanie zachwycało wyglądem nowo pomalowanych ścian i sufitów. Skrupulatność wyjdzie nam w tym przypadku na dobre.

Kilka prostych sposobów na oczyszczenie powietrza w domu

Udowodniono naukowo, że z każdą godziną domownik wdycha przeciętnie około 50 bilionów cząsteczek zanieczyszczeń. To ogromny wynik, który bardzo niekorzystnie odbija się na zdrowiu każdego z nas. Współczesne mieszkania są coraz szczelniejsze, sprzyja to zaleganiu zanieczyszczeń, co z kolei powoduje lawinowo rosnącą liczbę alergików. Sprawdź jak dbać o powietrze w domu.