Zrób to sam

Ekologiczne trendy w budownictwie

Ekologiczne, energooszczędne mieszkania i domy to przyszłość branży budowlanej. Obecnie już na etapie projektowania nieruchomości zwraca się uwagę na to, by była ona jak najbardziej przyjazna środowisku, a zarazem stosunkowo tania w utrzymaniu. Jakie ekologiczne trendy w budownictwie dominują? Na co warto się zdecydować?

Jaki fundament pod domek letniskowy drewniany 35 m2?

Domki letniskowe mają licznych zwolenników. Nic w tym dziwnego — wypoczynek na własnych warunkach w komfortowo urządzonym miejscu to coś, o czym marzy wiele osób. Jednak, aby dana konstrukcja była stabilna i przetrwała w doskonałym stanie wiele lat, przed jej postawieniem trzeba zadbać o podłoże, na którym ma stanąć. Jaki fundament pod domek letniskowy drewniany 35 m2 wybrać?

Narzędzia niezbędne w domu

Odpowiednie narzędzia w mieszkaniu zawsze pozwalają nam naprawić podstawowe usterki i uporać się z problemami, które co jakiś czas powstają w naszych mieszkaniach. Często się okazuje, że czynność, którą trzeba wykonać jest prosta i szybka, dlatego warto zainwestować w narzędzia niezbędne w domu, które przydadzą się przy różnych naprawach. Dzięki odpowiedniej skrzynce narzędziowej, zawsze będziemy mieć pod ręką wszystkie potrzebne elementy.

Jak wygląda uprawa sukulentów w doniczkach?

Sukulenty to niezwykle bogata grupa roślin, która należy do wielu rodzin botanicznych. Rośliny te wykazują się umiejętnością gromadzenia wody w liściach, łodygach czy też korzeniach. Rosną one w dalekich częściach świata, w których występują niekorzystne warunki środowiska. Mają podobne do siebie kształty, zazwyczaj posiadają mięsiste liście albo łodygi, czy też jedno i drugie. Sukulenty polecane są zwłaszcza osobom, które nie mają zbyt dużej ilości czasu na pielęgnacje roślin, gdyż nie są one zbyt wymagające. Aby rozpocząć ich uprawę w doniczce, nie trzeba posiadać ogromnej wiedzy ogrodniczej, wystarczy znać podstawy zasad uprawy sukulentów w warunkach domowych

Wygodne i ekonomiczne ogrzewanie z buforem ciepła

Bufor ciepła wpływa na optymalne działanie kotła grzewczego oraz całej instalacji, sprawne spalanie i utrzymywanie prawidłowej temperatury w pomieszczeniach. Na jakiej zasadzie działa bufor ciepła? Jakie są korzyści z instalacji kotła grzewczego wraz ze zbiornikiem akumulacyjnym?

Ubezpieczenie mienia - co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie mienia nie odnosi się do samej nieruchomości, a polisa mieszkaniowa może być skonstruowana na wiele sposobów, uwzględniając np. udogodnienia dla lokatorów, cenne przedmioty zgromadzone w domu czy nawet zdarzenia mające miejsce poza obszarem nieruchomości.